Dünya Veteriner Hekimler Yılı Kutlamaları

23 Nisan 2011 – TJK Ankara Hipodromu

Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından organize edilen Dünya Veteriner Hekimler Yılı Kutlamaları 23 Nisan 2011 tarihinde TJK Ankara Hipodromu Şeref Salonunda yapılan etkinliklerle gerçekleştirilmiştir. Etkinlikler kapsamında Veteriner Hekim Ressamlar Sergisi, Türk Veteriner Hekimleri Birliği 2011 yılı Onur, Basın Ve Hizmet Ödülleri töreni ve Dünya Veteriner Hekimleri Günü Koşusu yapılmıştır. Program kapsamında 22 veteriner hekim ressam tarafından yapılan tablolar sergilenmiş ve katılımcılar tarafından beğeniyle takip izlenmişlerdir. Programın ikinci kısmında 2011 yılı Basın, Hizmet ve Onur Ödülleri töreni yapıldı. Törenin başlangıcında TVHB Merkez Konseyi II.Başkanı Dr.Nahit Yazıcıoğlu tarafından bir açılış konuşması yapıldı. Daha sonra Ödül Törenine geçildi. TVHB 2011 yılı Onur Ödülü Prof.Dr.Ferruh Dinçer’e verildi. Veteriner Hekimlik eğitimine ve Veteriner Hekimlik mesleğine ulusal ve uluslar arası düzeyde yapmış olduğu üstün hizmetlerden dolayı Prof.Dr.Ferruh Dinçer’in Onur Ödülüne layık görüldüğü ifade edildi. Prof.Dr.Ferruh Dinçer yaptığı konuşmada bu Ödülün kendisi için anlamını ve Ödül almak kadar Ödül vermenin de son derece önemli olduğunu ifade ederek TVHB Merkez Konseyine teşekkür etti.

TVHB tarafından bu yıl ilk kez ihdas edilen Basın Ödülüne ise Halk Sağlığı, Çevre Sağlığı ve Gıda Güvenliği konularında görsel basın yoluyla uzun yıllardan beri Türk Kamuoyunu aydınlatarak üstün hizmetler sunan Uğur DÜNDAR layık görülmüştür. Basın Ödülü Sn.Uğur Dündar adına törene katılan Star TV Ankara Haber Müdürü Esat Pala’ya takdim edilmiştir.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Hizmet Ödülleri ise 5 dönem ve daha fazla Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı yapmış ve dönemlerinde Veteriner Hekimlik Mesleğine başarılı ve üstün hizmetlerden bulunmuş meslektaşlarımıza verilmiştir. 2011 yılı hizmet ödülünü almaya hak kazanmış meslektaşlarımız alfabetik sırayla aşağıda yer almaktadır.

Ali KARAÇAY (Hatay)
Burhan BAĞCI (Çanakkale)
Cengiz ÇOBANKAYA (Kütahya)
Dr. Kemal ÇETİNKAYA (İzmir)
Mehmet Ali UZAKGİDER (Denizli)
Muammer SAYGILI (Antalya)
Muharrem UÇMAKLIOĞLU (Aydın)
Mustafa YILDIZ (Sakarya)
Orhan ALTINTAŞ (Kocaeli)
Doç. Dr. Orhan ÖZBEY (Elazığ)
Özcan AYDIN (Kayseri)
Özcan KARATAŞ (Sivas)
Ramazan GÜRBÜZ (Konya)
Sebahattin YAZICI (Trabzon)
Prof. Dr. Tahsin YEŞİLDERE (İstanbul)
Prof. Dr. Yakup Can SANCAK (Van)
Zeynel ALKANDAĞ (Adana)
2011 Dünya Veteriner Hekimleri Yılı kutlamaları kapsamında “Dünya Veteriner Hekimler Günü Koşusu” da gerçekleştirilmiştir. Yarışı Vedat Söylemez’in SURLARIN SULTANI (a.a. Mountain Cat – Kemençem) isimli safkanı kazanmıştır. Koşuyu kazanan atın sahibi Vedat Söylemez’e kupayı TVHB Merkez Konseyi II. Başkanı Nahit Yazıcıoğlu vermiştir Törende TVHB Merkez Konseyi Genel Sekreteri Ali Koç antrenör Yasin Polat’a, TVHB Merkez Konseyi Muhasip Üyesi Talat Gözet de jokey Yücel Bilik’e plaket vermişlerdir

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: